نمایش پست تنها
قدیمی 18-04-2011, 03:18 PM   #2
Magnum
(کاربر طلایی)
 
Magnum آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Mar 2011
نوشته ها: 512   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
19 بار در 19 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Movie تاریخچه شرکت زاواروسکی از زمان تاسیس


تاریخچه شرکت زاواروسکی از زمان تاسیس

میتوان به جرعت بیان کرد که هیچ طبیعت مرد و دوستار حیات وحشی وجود ندارد که نام زاواروسکی را نشنیده باشد و حتی در این میان نیز میتوان جواهر سازانی را که به دنبال تراشهای خاص و منحصر به فرد برای جواهرات گران قیمت خود هستند نیز مطمئنا با نام زاواروسکی آشنا هستند.

دنیل زاواروسکی بنیان گذار و موسس شرکت زاواروسکی که یکی از بزرگترین و بهترین شرکتهای تولیدات صنایع اپتیک در جهان میباشد را نام برد.

دنیل زاواروسکی در ۲۴ اکتبر سال ۱۸۶۲ در جمهوری چک به دنیا آمد و در ابتدای کار در کارگاه برش شیشه در حکومت سلطنتی اطریش کار میکرد.و در سال ۱۸۹۲ با بهره گیری از دستگاه های برش الکتریکی به تولیدات جواهرات پرداخت.که در زمان خود دنیل زاواروسکی برای تولید برق کارخانه خود از برق آبی بهره گرفت که این نیز از ابتکارات و اختراعات خود دنیل بوده.سرانجام در سال ۱۸۹۵ با سرمایه گزاری Armand Kosman و Franz Weis شرکت زاواروسکی گسترش پیدا کرد و کارخانه زاواروسکی در اطریش بنا شد.در ابتدا اسم کمپانی خود را A. Kosmann, Daniel Swarovski & Co نهاد و پس از مدتی اسم آنرا کوتاهتر کرده و به K.S. & Co تبدیل شد.

کریستالهای زاواروسکی با به حداکثر رساندن ۳۲٪ شکست نور در ساخت جواهرات, مجسمه,طراحی لباس و نورپردازی خانه ها و چراغها استفاده میشدند که تمام مجسمه های تولیدی با آرم یک گل تولید میشدند که در سال ۱۹۸۸ این گل تبدیل به یک قو شده و آرم آن تغییر کرده.

کریستالهای تولیدی زاواروسکی که این قابلیت را داشتند با شکست نور رنگین کمان زیبایی را درست کنند که شرکت از این کریستالها در تولید کت که با نوع خاصی از فلز تلفیق شده بودند استفاده کرده و کت های زیبایی تولید کردند. Aurora Borealis یکی از پارچه های پالتویی این کمپانی است که در آن از کریستال و نوعی روغن استفاده شده که لباس را مانند یک رنگین کمان میکند که عکس آن را در زیر میتوانید مشاهده کنید.

کمپانی زاواروسکی با تبهر خاصی که در تولید کرستال و تراش جواهرات پیدا کرده بود با ۳ شرکت Tyrolit و Swareflex و Signity در هم ادغام شد و به تولید اپتیک پرداخت اند. تجربه کمپانی زاواروسکی که در تراش کریستال داشت باعث تولیدات اپتیکی بسیار خوبی شد که شهرت جهانی پیدا کرد که در این میان محبوبیت زیادی در بین شکارچیان که از دوربینهای بسیار متنوع این کمپانی استفاده میکنند شده.

البته کمپانی زاواروسکی به این حد نیز بسنده نکرده و در سال ۲۰۰۷ با شرکت فیلیپس قراردادی منعقد کرده که کمپانی برای این شرکت لوازم الکتریکی با تزئینات کریستال تولید کنند که از آن جمله ۴عدد USB MEMORY و HEADPHONE تولید کرده و در سال ۲۰۰۸ به تولید بلوتوث بیسیم رسیده. این شرکت از هنرمندان نیز سفارشات برش الماس میگیرد که میتوانید در سایت crystallized.com از جزئیات طراحی , ساخت جواهر و وسایل جانبی آن اطلاعاتی بدست آورید.

مطالبی که به اختصار به دوستداران حیات وحش و طبیعت دوستان رسانده شد مختصری از تاریخچه و تولیداتی بود که کمپانی زاواروسکی طی بیش از یک قرن سابقه در تولیدات اپتیکی , جواهرات و کریستال داشته است انشا ال.. سعی میکنیم مطالبی را که بیشتر در مورد تولیدات اپتیکی زاواروسکی است را برای استفاده هرچه بیشتر طبیعت دوستان به اختصار بیان کنیم.

Magnum آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول