نمایش پست تنها
قدیمی 20-04-2011, 04:57 PM   #1
neda
(کاربر طلایی)

neda آواتار ها

Ugly شکارچی رکورد و شکارکش

شکارچی رکورد و شکارکش ایا این دو یکی هستند؟؟؟

شکار یکی از مواردی است که موافقین و مخالفین خاص خود را دارد و البته هر دو گروه هم بر نظر خود استوارند. مخالفین آن دم از لطافت و نکشتن و جلوگیری از انقراض نسل میزنند. خوب بطبع من هم که این ورزش را بسیار دوست دارم منجمله موافقین آن محسوب میگردم و هر آنچه بنویسم از دید یک شکارچی محسوب میشود. اینها را گفتم که قبل از نوشتن موضع خود را عیان کرده باشم.

اولا" در این زمانه که دائما" از کشته انسان پشته میسازند و قتل افراد چه بنا به دستورات سازمانی و نیروهای ارتشی و چه در درگیری خیابانی و بر سر هیچ و پوچ صورت میگیرد و امری روزمره تلقی میگردد دلسوزاندن بر یک شکار که بنا براصول شکار در CIC شکار شده است، امریست نوعا" کم معنی و یا حتی میتوان گفت داعیه ای است بر دل رحم جلوه دادن خود.(منکر این نمیشوم که اصولا" شکارچی فرد دلرحمی در رابطه با شکارش نیست.) ولیکن مورد دوم که بساری از افراد ندانسته به آن استناد میکنند جلوگیری از انقراض نسل حیوانات است.

این افراد اگر از اصول اولیه شکار وجمع آوری تروفه چیزی بدانند در میابند که برای یک شکارچی آن چیزی رکورد و تروفه محسوب میشود که شاخ، دندان، جمجمه و یا دم (در مورد بعضی از پرندگان) است که از آن حیوان نر مسن باشد. به این علت که شاخ دندان و ... حیوان نر آنهم مسن بزگتر و شکیل تر است. همانطور که میدانیم حیوان نر مسن به طور معمول توانائی جنسی جفتگیری زیادی ندارد ولی به علت تجربه در درگیری با نرهای جوان و حس قلمرو طلبی که دارد مانع جفتگیری دیگران نرها با ماده های گروه خود میشود( به طور معمول، استثنائاتی هم وجود دارد.)و به نوعی عاملی است برای کم شدن تعداد جمعیت آن گونه جانوری.

neda آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول