نمایش پست تنها
قدیمی 05-03-2011, 11:20 AM   #1
Magnum
(کاربر طلایی)
 
Magnum آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Mar 2011
نوشته ها: 512
Ez Master Key آيا مي دانيد كه؟


چرا پرندگان آواز مي خوانند؟پرندگان معمولاً به دو علت آواز مي خوانند، براي تهديد پرندگان ديگر و يا جذب آنها. معمولاً پرنده نر آواز ميخواند تا پرنده ماده را به جفت گيري دعوت كند. هر چند كه اين آواز براي پرندگان ديگر نيز هشداري است تا از جفت او دور بمانند. طوطي ها و مرغ هاي مينا مي توانند با ما صحبت كنند اما اين پرندگان نمي فهمند كه چه ميگويند و غالباً چيزهيي را كه ما به آنها آموخته ايم تكرار مي كنند. هر چند كه دانشمندان نوعي زبان اشاره به شامپانزه ها آموخته اند و عقيده دارند كه شامپانزه ها مي فهمند چگونه از زبان استفاده كنند و مي توانند با اشاره با ما صحبت كنند.

چگونه بسياري از حيوانات زمستان خوابند؟
در زمستان شما نمي توانيد حيوانات زيادي را ببينيد. زيرا آنها در محل هايي خود را پهنهان مي كنند و به خواب مي روند. به اين عمل خواب زمستاني مي گويند. قورباغه ها،وزغ ها،مارمولك ها،مارها،خفاش ها،موش ها،جوجه تيغي ها و سنجاب ها و حتي حشراتي مانند پروانه ها به خواب زمستاني مي روند آنها به خواب مي روند زيرا در زمستان غذا سخت پيدا مي شود كه اين حيوانات گرسنه مي مانند.در اين خواب عميق آنها به غذاي بسيار كمي براي زنده ماندن احتياج دارند كه قبل از به خواب رفتن آن را مي خورند تا در طول زمستان زنده بمانند.


خفاش چگونه در تاريكي پرواز مي كند؟

خفاش ها
طول روز را در خواب مي گذرانند و شب هنگام براي يافتن ميوه يا شكار حشرات به راه مي افتند.آنها مي توانند در تاريكي مطلق، راه خود را پيدا كنند اين حيوانات به جاي چشم، از گوش هايشان استفاده مي كنند.آنها براي پرواز در تاريكي صداي بلند جيغ مانندي از خود در مي آورند. اين صداها به موانع يا غذاهاي سر راه آنها برخورد مي كند و خفاش ها بازتاب صداي خود را مي شنوند. آنها با استفاده از انعكاس صدا مي توانند دقيقا از وضع محل پرواز خود در تاريكي مطلق آگاه شوند.


چگونه بعضي از پرندگان قادر به شيرجه زدن و شنا كردن در زير آبند؟

پنگوئن ها پرنده هايي اند كه زير آب كاملاً احساس راحتي مي كنند. آنها توانايي پرواز ندارند، اما بال هايشان همانند باله استفاده مي كنند و هم زمان با آن با به گردش در آوردن پاهايشان در زير آب شنا مي كنند.


كدام پرنده مي تواند به عقب پرواز كند؟


مرغ هاي مگسخوار كوچك قادر ند در جلو گلي كه مي خواهند شيره آن را بمكند، بال بزنند و در هوا بايستند. اين پرنده براي ترك محل، به آساني مي تواند به عقب پرواز كند. هيچ پرنده ديگري نمي تواند اين كار را انجام دهد


مارها چگونه حركت مي كنند؟
مارها پا ندارند، اما مي توتنند به سرعت حركت كنند و روي زمين به چند روش بخزند . مارها معمولا بدنشان را به حالت منحني خم مي كنند و خود را در جهت خارج منحني به زمين فشار مي دهند و به جلو حركت مي كنند و همچنين مي توانند بدن خود را حلقه كرده و دوباره صاف كنند و به جلو بكشند.

Magnum آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول