قدیمی 18-04-2011, 03:12 PM   #1
(کاربر طلایی)
 
Magnum آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Mar 2011
نوشته ها: 512   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
19 بار در 19 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Calendar Created تاریخچه شرکت اپتیک زاواروسکی


زاواروسکی

ساخت دوربین سفارشی z6 با استفاده از طلا و الماس
تاریخچه شرکت اپتیک زاواروسکی

انسانها از همان ابتدا سعی داشتند تا آن سوی حد دید چشم خود را نیز بتوانند به آشکارا ببینند, و این جذابیت بیشتر برای ستاره شناسان و ریاضی دانان وجود داشته تا با این روش به گسترش علم بپردازند.که اصول اولیه بکار بردن لنز از همان ابتدا در تلسکوپها بود که اولید لنز ساده را Galileo Galilei ستاره شناس ایتالیایی و Johannes Kepler همتای اطریشیش ساختند که امروزه نیز در دوربینهای دو چشمی پایه و اساس آن بر اختراعی است که Kepler در سال ۱۶۱۱ انجام داده است.از آن زمان هر روز بشریت شاهد یک تولد تازه در این زمینه بوده تا با به کار بردن این ابزار هرچه بیشتر از دور دست ها با خبر شود و به این قدرت خداگونه دست یابد.

در این میان دنیل زاواروسکی نیز که در سال ۱۸۹۵ با استفاده از برق(برش الکتریکی) دست به تولید جواهرات زده بود و کمپانی خود را در استان Tyrol تاسیس کرده بود و با خانواده خودش آنرا اداره میکرد دست به گسترش کمپانی خود زده و خطوط جدیدی را تاسیس کرد که از آن جمله تولیدات اپتیکی بود که در سال ۱۹۳۵ با کمک Wilhelm Swarovski پسر خود که در آن زمان ۱۷ سال سن داشت و از همان ابتدا علاقه زیادی به ستاره شناسی و نجوم داشت دست به تولیدات اپتیکی زدند که به گفته خود او « این جاه طلبی ام باعث پیشرفت من شده»که Wilhelm در ابتدا ساخت دوربین دوچشمی را شروع کرد که منشور آنرا در کارخانه جواهر سازی پدرش تولید شده بود در اولین دوربین دو چشمی 6x30 آن مورد استفاده قرار داد که این دوربین ساخته شده توسط خود او بود.

Wilhelm Swarovski پایه گذار SWAROVSKI OPTIK بود که در سال ۱۹۴۹ در شهر Absam , Tyrol سنگ بنیان کمپانی را در نور شناسی و صنایع اپتیک ورزشی گذاشت که این کار او با شهرتی عمومی روبرو شد.

کمپانی اولین محصول خود را که دوربین دو چشمی سری Habicht 7x42 بود را ساخت که این دوربین پایه و اساس یک استاندارد برای دوربین های شکاری شد که هنوز هم از این استاندارد در صنعت اپتیکی استفاده میکند بدین وسیله بود که کمپانی زاواروسکی اپتیک جزء بهترین های صنایع اپتیکی در جهان شد.پس از Habicht افسانه زاواروسکی اولین دوربین تفنگ در سال ۱۹۵۹ و بعد از آن اولین تلسکوپ متغیر خود را در سال ۱۹۶۷ و در سال ۱۹۷۱ اولین دوربین دو چشمی با زره لاستیکی خود و در سال ۱۹۷۶ اولین دوربین تفنگ خود را که دارای خاصیتی ضد شوک بود و از صدمه زدن به چشم تیر انداز جلوگیری میکرد را تولید کرد و در سال ۱۹۹۴ اولین تلسکوپ معروف خود را تولید کرده و در سال ۱۹۹۹ اولین دوربین دو چشمی مدل EL خود را تولید کرده و روانه بازار کرد که این مدل دوربین در بین کلیه نشریات تخصصی بالاترین امتیاز را گرفته و بهترین دوربین دو چشمی در جهان میباشد و در سال ۲۰۰۷ دست به تولید دوربین تفنگ Z6 که دارای نسبت بزرگنمایی ۶ برابر میباشد که این دوربین به صورت تخصصی برای شکار ساخته شده است که در این بین نظر تمامی مجامع بین المللی را به خود جلب کرده.محصولات زاواروسکی در بین ۳۰ ملیت مختلف جوایز زیادی را نسیب خود کرده که نشان دهنده استقبال جهانی و محبوبیت زاواروسکی بین طبیعت دوستان میباشد انشا ا... در مطالب بعدی در مورد هر کدام از محصولات زاواروسکی توضیحاتی را برای شما بیان میکنم.

Magnum آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
قدیمی 18-04-2011, 03:18 PM   #2
(کاربر طلایی)
 
Magnum آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Mar 2011
نوشته ها: 512   (نمایش پست ها)
تشکر: 0
19 بار در 19 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Movie تاریخچه شرکت زاواروسکی از زمان تاسیس


تاریخچه شرکت زاواروسکی از زمان تاسیس

میتوان به جرعت بیان کرد که هیچ طبیعت مرد و دوستار حیات وحشی وجود ندارد که نام زاواروسکی را نشنیده باشد و حتی در این میان نیز میتوان جواهر سازانی را که به دنبال تراشهای خاص و منحصر به فرد برای جواهرات گران قیمت خود هستند نیز مطمئنا با نام زاواروسکی آشنا هستند.

دنیل زاواروسکی بنیان گذار و موسس شرکت زاواروسکی که یکی از بزرگترین و بهترین شرکتهای تولیدات صنایع اپتیک در جهان میباشد را نام برد.

دنیل زاواروسکی در ۲۴ اکتبر سال ۱۸۶۲ در جمهوری چک به دنیا آمد و در ابتدای کار در کارگاه برش شیشه در حکومت سلطنتی اطریش کار میکرد.و در سال ۱۸۹۲ با بهره گیری از دستگاه های برش الکتریکی به تولیدات جواهرات پرداخت.که در زمان خود دنیل زاواروسکی برای تولید برق کارخانه خود از برق آبی بهره گرفت که این نیز از ابتکارات و اختراعات خود دنیل بوده.سرانجام در سال ۱۸۹۵ با سرمایه گزاری Armand Kosman و Franz Weis شرکت زاواروسکی گسترش پیدا کرد و کارخانه زاواروسکی در اطریش بنا شد.در ابتدا اسم کمپانی خود را A. Kosmann, Daniel Swarovski & Co نهاد و پس از مدتی اسم آنرا کوتاهتر کرده و به K.S. & Co تبدیل شد.

کریستالهای زاواروسکی با به حداکثر رساندن ۳۲٪ شکست نور در ساخت جواهرات, مجسمه,طراحی لباس و نورپردازی خانه ها و چراغها استفاده میشدند که تمام مجسمه های تولیدی با آرم یک گل تولید میشدند که در سال ۱۹۸۸ این گل تبدیل به یک قو شده و آرم آن تغییر کرده.

کریستالهای تولیدی زاواروسکی که این قابلیت را داشتند با شکست نور رنگین کمان زیبایی را درست کنند که شرکت از این کریستالها در تولید کت که با نوع خاصی از فلز تلفیق شده بودند استفاده کرده و کت های زیبایی تولید کردند. Aurora Borealis یکی از پارچه های پالتویی این کمپانی است که در آن از کریستال و نوعی روغن استفاده شده که لباس را مانند یک رنگین کمان میکند که عکس آن را در زیر میتوانید مشاهده کنید.

کمپانی زاواروسکی با تبهر خاصی که در تولید کرستال و تراش جواهرات پیدا کرده بود با ۳ شرکت Tyrolit و Swareflex و Signity در هم ادغام شد و به تولید اپتیک پرداخت اند. تجربه کمپانی زاواروسکی که در تراش کریستال داشت باعث تولیدات اپتیکی بسیار خوبی شد که شهرت جهانی پیدا کرد که در این میان محبوبیت زیادی در بین شکارچیان که از دوربینهای بسیار متنوع این کمپانی استفاده میکنند شده.

البته کمپانی زاواروسکی به این حد نیز بسنده نکرده و در سال ۲۰۰۷ با شرکت فیلیپس قراردادی منعقد کرده که کمپانی برای این شرکت لوازم الکتریکی با تزئینات کریستال تولید کنند که از آن جمله ۴عدد USB MEMORY و HEADPHONE تولید کرده و در سال ۲۰۰۸ به تولید بلوتوث بیسیم رسیده. این شرکت از هنرمندان نیز سفارشات برش الماس میگیرد که میتوانید در سایت crystallized.com از جزئیات طراحی , ساخت جواهر و وسایل جانبی آن اطلاعاتی بدست آورید.

مطالبی که به اختصار به دوستداران حیات وحش و طبیعت دوستان رسانده شد مختصری از تاریخچه و تولیداتی بود که کمپانی زاواروسکی طی بیش از یک قرن سابقه در تولیدات اپتیکی , جواهرات و کریستال داشته است انشا ال.. سعی میکنیم مطالبی را که بیشتر در مورد تولیدات اپتیکی زاواروسکی است را برای استفاده هرچه بیشتر طبیعت دوستان به اختصار بیان کنیم.

Magnum آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
گردش, گردشگری, تجهیزات شکار, دوربین, دوربین شکار, درباره شکار, درباره طبیعت, زاواروسکی, شکار, طبیعت, طبیعت گردی


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


Airplanes    Alcohol    Relationships    Law    Weapons    Clothes    poison    Diet     Smoking     Digital Tech    Psychology    Top10    Ideas    Middle East    Success


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است