قدیمی 25-05-2011, 03:46 PM   #1
(کاربر طلایی)
 
emily آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Feb 2011
نوشته ها: 956   (نمایش پست ها)
تشکر: 4
25 بار در 22 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
fish غذاهاي دريايي


غذاهاي درياييخوراک قزل آلايک پوند (نيم کيلوگرم) ماهي قزل آلاي رنگين کماني 200 کالري دارد. براي هر روز اقامت در طبيعت به 500 کالري نياز داريد که زنده بمانيد، اين مقدار معادل 25 ماهي قزل آلا در روز است. ماهي آزاد و ماهي هاي پر چرب ديگر غذاهاي بهتري هستند چراکه به طور متوسط هر پوند (هر نيم کيلو) آن 4 برابر کالري دارد. اگر رژيم خود را با گياهان و کيوانات کامل نکنيد تدريجاً گرسنه خواهيد ماند.

بعد از گرفتن ماهي آن را شسته و محتويات آن را خارج کنيد. از اين محتويات به عنوان طعمه استفاده کنيد و يا در زمين دفنشان کنيد. چون بوي آنها حشرات و لاشخورها را به محل مي‌کشاند، ماهي را در جاي خنک نگه داريد و به سرعت بپزيد.


خوک آبي
گوشت خوک آبي خاصيت غذايي فوق العاده اي دارد، درحالي که به شدت پر طعم است. جگر خوک آبي ريشه دار را نخوريد، چرا که منبع بسيار مترکمي از ويتامين A است.


جلبک

تمام جلبکها خوراکي اند. چه به صورت خام، چه پخته شده براي سوپ و خورشت، ميتوان حتي جلبک را خشک و ذخيره کرد.


صدف خوراکي آب شور

از اواخر آوريل تا اواخر اکتبر از خوردن گوشتهاي تيره رنگ خودداري کنيد. در اين دوره احتمال تراکم سموم خطرناک در اين گوشتها وجود دارد.


خرچنگ ولابستر


قبل از مصرف آنها را بپزيد. خرچنگ آب شور را ميتوان به صورت خام خورد. ولي ريسک نکنيد.


خيار دريايياين موجودات دريايي درواقع حيواناتي دريايي اند که به شکل خيار ديده ميشوند، پوسته ظريف و نازک آن را شکاف دهيد، محتويات آن به غير از عضله هاي ظريف و طويل را دور بريزيد. اين بخشهاي عضلاني را ميتوان پخت، سرخ کرد، براي تهيه خورشت به کار برد و يا به صورت خام مورد استفاده قرار داد.


خارتنان دريايي

درون اين موجودات، به خصوص آنها که در آبهاي معتدل و نسبتاً سرد آمريکاي شمالي زندگي ميکنند، قابل خوردن است. ميتوانيد در زمان جزر وقتي خارتنان به سنگها چسبيده اند آنها را جمع آوري کرد.


آبالون

آبالون جانوري نرم تن است که در راستاي سواحل اقيانوس آرام شمالي، به خصوص در زمان جزر، به سنگها متصل شده و يافت ميشود. براي کندن آن از يک چاقو و چوبي تيز استفاده کنيد. بايد آبالون را به صورت ناگهاني با يک ضربه از سنگ جدا کنيد در غير اين صورت فرصت مي‌يابيد تا محکمتر به سنگ بچسبد. قسمت سفيد گوشت آن را جدا کنيد. آن را با سنگ بکوبيد تا نرم شود. ميتوانيد آن را روي آتش جوشانده و يا سرخ کنيد. موقع جدا کردن آنها از سنگ مراقب باشيد، ممکن است ناگهان به دست يا تکه اي از لباس شما بچسبند. اگر نتوانيد خود را رها کنيد قبل از مد بعدي غرق خواهيد شد.

لاک پشت هاي آبي


اين گونه لاک پشت ها بسيار مغذي اند، به خصوص چربي شفاف و خوش مزه اي که در دماي پايين ذوب ميشود. با حمله به لاک پشت ميتوان آن را گرفت. براي دقايقي لاک پشت را در آب جوش ضدعفوني کنيد، سپس قسمت زيرين آن را به چهار قسمت تقسيم کرده و امعا و احشاء آن را درآوريد. سپس آن را وارونه کرده و در درون لاکش لاک پشت را بپزيد. براي پيدا کردن محل تخمهاي لاک پشت، ردپاي آن را به طرف محل حرکتش به عقب دنبال کنيد. لاک پشتهاي آبي نايابند، بنابراين آنها را پراکنده نکنيد.


خوردن ماهي

از خوردن ماهي بپرهيزيد اگر:

* چشمانش شيري رنگ است.

* تازه بنظر نميرسد.

* درصورت فشار دان قسمتي از آن جاي انگشتتان بر روي آن بماند.

* مثل ماهي به نظر نميرسد، اگر باد کرده است، و پوزه اي شبيه دهان، جعبه اي شکل و سفت دارد. بهتر است از مصرف چنين ماهي هايي اجتناب کنيد.

* هيچ گاه دل و جگر ماهي را نخوريد.

باز کردن صدف (ايستر)


نوک چاقويي نسبتاً کند را به درون شکاف صدف فرو ببريد تا به عضله درون آن برسيد. اين بخش در قسمت ضخيم و نوک تيز صدف قرار گرفته است. چاقو را کمي بچرخانيد. پوسته صدف باز ميشود.

وقتي قورباغه درحال نگاه کردن به دست درحال حرکت شماست، دست ديگر را به آرامي نزديک کنيد و آن را بگيريد. مواظب باشيد که اين دست بر روي قورباغه و يا نزديکي آن سايه ايجاد نکند.


خوردن قورباغه


قبل از خوردن پوست قورباغه را بکنيد. چون پوست بعضي از قورباغه ها مايعي سمي و تحريک کننده ترشح ميکند. از خوردن قورباغه هاي زردرنگ و يا قورباغه خال قرمز بپرهيزيد.

قورباغه گرفتن
به يک تکه پارچه نخي بدوزيد و پارچه را در آب رها کنيد. زماني که قورباغه پارچه را به دهان گرفت نخ را از آب بيرون بکشيد بدين ترتيب نخ به دهان قورباغه گير ميکند. ميتوان در هنگام شب قورباغه ها را از طريق يک چراغ قوه به دام انداخت. قورباغه ها در اطراف نور جمع ميشوند و ميتوانيد با تور و يا با دست از پشت آن را بگيريد. بهترين قسمت قورباغه براي خوردن پاهاي عقبي آن است که ميتوان آن را روي ذغال داغ پخت.

بيرون آوردن امعا و احشاء: ماهي را از دم نگه داريد. چاقو را در درون سوراخي جاي دهيد و پوست را در راستاي شکم تا آبشش ها ببريد.

جدا کردن پولکها: ماهي را از دم نگه داريد. يک چاقوي کند را با زاويه 45 درجه روي پوست ماهي از انتها به طرف سر بکشيد.


آماده سازي ماهي

فيله کردن ماهي


ماهي را سريعاً تميز کنيد چرا که آبشش ها، روده ها و کليه ماهي مرده به سرعت فاسد ميشود. براي رفع لغزندگي ماهي مايع لزش اطرافش را پاک کنيد. نگذاريد اين مايع وارد چشمهايتان شود.

براي بريدن ارتباط هاي گردن آبشش ها را جدا کنيد. مراقب باشد در موقع بريدن ماهي روده‌هايش را نبريد و زماني که ماهي را مي شوييد آب زيادي مصرف نکنيد چرا که اين باعث نرم شدن فيله ماهي ميشود. اگر پولک ها بسيار بزرگند، آنها را جدا کرده و قبل از پخت پوست را نيز بکنيد.

کندن پوست گربه ماهي بدون استفاده از انبردست. ابتدا برشي در زير سر، زير شکم و اطراف باله ها ايجاد کنيد.


گربه ماهي
گربه ماهي
ها را بايد پوست کند. اين روش بسته به اندازه و وزن گربه ماهي که ميتواند بيشتر از 75 پوند (34 کيلوگرم باشد) متفاوت است. گربه ماهي هايي که طولي زير 12 اينچ (30 سانتيمتر) دارند بعد از تميز کردن و پوست کردن آن تماماً پخته ميشوند. ماهي هاي بزرگتر به تکه هاي فيله و گوشت تقسيم ميشوند.

تميز کردن يک گربه ماهي


در پوست پشت سر ماهي شکافي ايجاد کنيد.

در قسمت پشت و پاييني بدن ماهي درست بعد از باله هاي عقبي برشي ايجاد کنيد.

از يک انبردست براي کندن پوست پشت و کناره ها استفاده کنيد.

پوست شکم ماهي همراه با پوست پشت آن کنده ميشود.

استخوان پشتي را بشکنيد، سر ماهي شکسته ميشود. به اين ترتيب روده هايش را بيرون بکشيد.

در پوست اطراف باله ها برشي ايجاد کنيد و آن را با انبردست بکشيد.

emily آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
گردش, گردشگري, درباره طبيعت, طبيعت, طبيعت و توريسم, طبيعت گردي, غذاهاي دريايي


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


Airplanes    Alcohol    Relationships    Law    Weapons    Clothes    poison    Diet     Smoking     Digital Tech    Psychology    Top10    Ideas    Middle East    Success


All times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است